ESİM Test Hizmetleri San. ve Tic. A.Ş. Türkiye’nin test ve belgelendirme hizmetleri alanında hizmet veren ilk özel laboratuvardir . 1998 yılında, TESID (Türk Elektronik Sanayiciler Dernegi) öncülüğünde, ESİM (Elektronik Sanayi Ihtisas Merkezi) Vakfı, TTGV (Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı), KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı), EMSAD (Elektromekanik Sanayiciler Derneği) ve DEKRA Certification BV (KEMA Quality BV) ortaklığı ile kurulmuştur.


Temel Amacı Elektrikli ve Elektronik ürün ve parçaların belgelendirilmesi olan ESİM A.Ş´nin hedefi LVD, EMC ve Makina Direktifleri kapsamında onaylanmış kuruluş olmaktır.

Bu geçiş döneminde de hizmetlerini sürdürebilmek amacıyla bir onaylanmış kuruluş olan Dutch Council for Accreditation tarafından akredite edilmiş olan DEKRA Certification ile teknik işbirliği yapmaktadır.

Böylece özellikle ev aletleri, ısıtıcılar ve soğutucular gibi cihazların testlerini yurt dışına göndermeden ESİM Laboratuvarlarında test etme olanağı sağlanmıştır.
Akreditasyon

ESİM Laboratuvarları,TÜRKAK tarafından TS EN ISO/IEC 17025 standardına göre akredite edilmistir.

ESİM akreditasyon kapsamı için Esim Akreditasyon Sertifikası (Türkçe) veya Esim Akreditasyon Sertifikası (İngilizce) linklerine gidebilir veya www.turkak.org.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

  • DEKRA tarafından eğitilen uzmanlarımızın çalışmalarına firmaların teknik elemanları da katılabilir ve sorunlara ortak çözüm arayabilirler.
  • ESİM,ülkemizde akreditasyon açısından yetkili kuruluş olan TÜRKAK´ın çalışmalarını yakından izlemiş ve EMC Laboratuvarımız deney laboratuvarı TS EN ISO/IEC 17025:2005 konusunda 9/4/2007 tarihinde TÜRKAK tarafından akredite edilmiştir.
  • ESİM tarafından sağlanan test ve belgelendirme hizmetleri, KOSGEB* ve Ekonomi Bakanlığı* (Dış Ticaret Müsteşarlığı) tarafından desteklenmektedir. Siz de bu fırsatı degerlendirin.

    * Detaylı bilgiyi KOSGEB ve Ekonomi Bakanlığı (Dış Ticaret Müsteşarlığı)’ndan alabilirsiniz.