Yükleniyor...
Ar-Ge Desteği

ESIM, ürünlerini gelistirmek isteyen veya yeni ürün tasarlayan firmaların sadece test ve belgelendirme asamasında degil aynı zamanda gerekli testler ve ihtiyaçları konusunda AR-GE ve çözüm ortaklıgı hizmetleri sunmaktadır. ARGE ve ürün geliştirme yeteneğini yükseltmeden sanayileşme eşiğini atlayamayacak olan ülkemizin, dünya teknolojisini yakalaması için; ürün geliştirebilme, yeni ürünler tasarlayabilme, üretim yöntemi/proses geliştirebilme, yeni yöntemler tasarlayabilme, İş süreci/iş organizasyonu yöntemleri geliştirebilme, yenilerini tasarımlayabilme, teknolojilerin kaynağını oluşturan bilimi üretebilme kabiliyetlerinin olması gerekmektedir. Günümüzde uluslararası piyasalarda ve yurt içi piyasalarda rekabet edebilmenin yolu ürünlerde yenilikçi olmaktan, inovatif çözümler üretmekten kısacası katma değer yaratmaktan geçmektedir.

Esim sayesinde ürünlerinizi gelistirme asamasındayken de test ederek standartlara uygun tasarım yapıp yapmadıgınızı kontrol edebilir ve gerekli önlemleri çok daha erken asamada alabilirsiniz. Böylece hem zamandan hem de maliyetten tasarruf yapmış olursunuz.

 

Gelişmiş sanayi ülkelerinin yer aldığı OECD’ye göre AR-GE üç farklı uygulamayı bünyesinde barındırır; Temel araştırma (basic research): Belirli, özgün bir uygulama veya kullanım düşünülmeden, kuramsal veya deneysel çalışmalarla olguların ve gözlemlenebilir durumların altında yatana ilişkin yeni bilgi edinmeye denir. Uygulamalı araştırma (applied research):Uygulamalı araştırma da özgün bilgi üretmeye yöneliktir. Ana hedef olarak doğrudan özgün ve pratik bir amaç içerir. Deneysel geliştirme: Araştırma ve/veya pratik deneyimden edinilmiş ve halen varolan bilginin üzerinde yükselen, ancak yeni materyaller, ürünler, devreler üretmeye; yeni süreçler, sistemler hizmetler oluşturmaya veya halen üretilmiş veya oluşturulmuş olanları büyük ölçüde iyileştirmeye yönelik sistemli çalışmalardır.

 

 

AR-GE konusunda ESIM’in teknik ve uzman altyapısı, firmanızın yeni yatırımında sizin için zaman ve malzeme maliyetinizi en aza indirir. 

 

 

 

© 2024 Esim Test Hizmetleri. Tüm hakları saklıdır. TTR BİLİŞİM