Haberler

11. Teknoloji Ödülü Başvuru Süreci Başladı

1998’den bu yana TÜBİTAK, TTGV ve TÜSİAD işbirliğiyle ülkemizde yenilikçi bir ürünün, bir üretim sürecinin, yeni bir teknik veya teknolojinin geliştirilmesi çabalarını desteklemek, yenilikçi ürün, süreç ve teknoloji geliştirmenin, rekabetçi pazarlarda başarının kaçınılmaz gereği olduğu konusunda sanayicimizi bilinçlendirmek ve kamuoyunun bu konudaki duyarlılığını artırmak amacıyla düzenlenen Teknoloji Ödüllerinin 11.cisi için başvuru süreci 1 Mart 2013 tarihinde başlamıştır.

Certificate for electric energy meters valid for Europe

Energy meter manufacturers wishing to sell their products in Europe can now turn to KEMA for assistance. According to the new European directive on measurement instruments, MID, instrument testing is no longer reserved to national bodies. KEMA is one of the Notified Bodies authorized to grant certificates that are valid for all of Europe.

KalDer “CE İşaretlemesi ve AB Direktifleri Eğitim Akademisi

AB komisyonu Türkiye Delegasyonu’nun desteğinde bir AB projesince sürdürülen “CE İşaretlemesi ve AB Direktifleri Eğitim Akademisi ” artık Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından yürütülecek.

C SINIFI BALASTLARIN KULLANIMI YASAKLANDI!

Türkiye’de yürürlükte olan, 2000/55/AT sayılı Floresan Aydınlatma Balastlarının Enerji Verimliliği ile ilgili yönetmeliğe göre C sınıfı balastların 15 Temmuz 2006 tarihinden itibaren kullanımı yasaklandı.